Polak w amerykańskim „Mam Talent”

Polacy próbują swoich sił nie tylko w krajowych talent show, ale również za granicą. Przykładem może być tutaj muzyk Marcin Patrzałek, który zachwycił jurorów „America’s Got Talent”. Polak w amerykańskim „Mam Talent” dotarł aż do półfinału. W programie prezentował brawurową grę na gitarze.

Marcin Patrzałek – historia uzdolnionego chłopaka z Kielc

Marcin Patrzałek – Polak, który wziął udział w amerykańskim „Mam Talent” urodził się 6 października 2000 roku w Kielcach. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 10 lat. W obeznaniu się z tym instrumentem pomagał mu nauczyciel Jerzy Pikora. Dwa lata później Marcin wzbogacał swoją wiedzę o techniki flamenco pod nadzorem Carlosa Pinany. Mając 15 lat Kielczanin wziął udział w dziewiątym sezonie polsatowskiego show „Must Be the Music. Tylko muzyka”. Uzdolniony chłopak zakończył program jako zwycięzca. Rok później ukazała się jego pierwsza płyta „Hush”, którą wydała wytwórnia My Music. W tym samym roku Marcin Patrzałek odniósł kolejny sukces – został finalistą Międzynarodowego Konkursu Mistrzów Gitary Fingerstyle. Na tym nie zakończyła się jego szczęśliwa passa, ponieważ w roku 2017 wygrał Międzynarodowy Konkurs Gitary Klasycznej im. Joaquína Rodriga, a w 2018 zwyciężył we włoskim programie „Tu Si Que Vales”. W tym samym roku ukazał się singiel artysty pod tytułem „Baba Yaga”.

Polak w amerykańskim „Mam Talent”

W 2019 Polak pojawił się w amerykańskim show „Mam Talent”. Marcin Patrzałek zachwycił jurorów już swoim pierwszym gitarowym występem. Muzyk został również nagrodzony owacją na stojąco publiczności. Osiemnastoletni wówczas chłopak z łatwością przechodził do kolejnych etapów programu. Wiele osób wróżyło mu nawet wygraną. Ostatecznie Polak w amerykańskim „Mam Talent” doszedł do półfinału konkursu.