Castingi do programu „Mam Talent”

Kluczowym etapem w programie „Mam Talent” są castingi. To podczas nich jurorzy decydują czy uczestnicy będą kontynuować swoją przygodę w najpopularniejszym show w Polsce. Wystąpienie na scenie programu jest marzeniem niejednego muzyka, tancerza czy akrobaty. Można tutaj nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale również powalczyć o wysoką wygraną – sławę i niebagatelną sumę pieniędzy.

Eliminacje do programu

Pierwszym etapem programu „Mam Talent” są eliminacje. Są to tzw. castingi wstępne, których nie transmituje telewizja. Przesłuchania te dają uczestnikom bilet do dalszych zmagań w najpopularniejszym w Polsce talent show. Ci ze zgłaszających się, którzy przechodzą ten etap pomyślnie mają szansę zaprezentować się przed właściwym jury. Wybrane występy uczestników pokazywane są w telewizji. Castingi przeprowadzane są w największych polskich miastach. Zwykle są to Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk i Katowice. Decyzja jury polega na wydaniu opinii pozytywnej i przejścia do dalszej części programu lub negatywnej, która skutkuje odpadnięciem z show. By uczestnik dostał się do kolejnego etapu konkursu, minimum dwóch spośród trzech jurorów musi ocenić go na „tak”. Kiedy juror stwierdzi, że dany występ nie przypadł mu do gustu, naciska czerwony przycisk. Uruchomienie przez komplet oceniających tego przycisku oznacza zakończenie występu uczestnika. Wzorem brytyjskiej wersji show od siódmej edycji programu został wprowadzony tzw. „złoty przycisk”. Jednokrotnie może go nacisnąć juror lub prowadzący program. Dzięki temu ruchowi występujący automatycznie przechodzi do finału „Mam Talent”. W castingach telewizyjnych uczestniczą nie tylko jurorzy, ale także widownia zgormadzona w danym studiu.

Castingi do najnowszej edycji „Mam Talent”

Castingi do programu „Mam Talent”

Ze względu na pandemię w tym roku oprócz tradycyjnych przesłuchań odbywają się także castingi on-line do programu. Żeby wziąć udział w najnowszym sezonie „Mam Talent”, trzeba przygotować swoją fotografię, krótki film z pokazem swoich umiejętności oraz video przedstawiające sylwetkę kandydata. Wszystkie materiały należy dostarczyć do 15 lipca. Tradycyjne przesłuchania stacjonarne odbędą się w stolicy w dniach 26-27 czerwca.