Hostessy zatrudniane na planie „Mam Talent”

W tworzenie programu „Mam Talent” zaangażowany jest cały sztab osób. Jury oceniające występujących, uczestnicy, pracownicy produkcji, a także hostessy.

Praca hostessy

Na czym polega praca hostessy? Dla wielu z nas pierwszym skojarzeniem z tą profesją jest młoda dziewczyna zachęcająca do skosztowania nowego jogurtu w supermarkecie. Jednak stereotyp ten jest dość krzywdzący. Hostessy pracują również na imprezach sportowych i podczas rozmaitych wydarzeń kulturalnych. Oprócz tego są też zatrudniane w telewizji. Nie może ich zabraknąć szczególnie w dużych produkcjach. Taką bez wątpienia jest program stacji TVN „Mam Talent”.

Hostessy na planie „Mam Talent”

Hostessą na planie „Mam Talent” wykonują szereg obowiązków. Do zadań zatrudnionych na planie dziewczyn należeć może między innymi zachęcanie do wzięcia udziału w show, a potem witanie kandydatów na uczestników i osób biorących udział w konkursie. Oprócz tego hostessy mogą prezentować produkty związane ze stacją TVN i samym programem „Mam Talent”. Dziewczyny rozdają ulotki i gadżety promocyjne na przykład gazetki opisujące program czy długopisy z logo najpopularniejszego w Polsce talent show. Rolą zatrudnionej hostessy jest także asystowanie podczas wystąpień uczestników, także tych transmitowanych na żywo za pośrednictwem telewizji TVN i platformy Player.

Jak zostać hostessą w „Mam Talent”?

Aby znaleźć pracę jako hostessa, można wybrać jedną z dwóch możliwości. Pierwszą z nich jest zgłoszenie swojej kandydatury do agencji hostess. Drugą zaś samodzielne poszukiwane zleceń. Aktualne oferty pracy w stacji TVN można śledzić na stronie „Kariera z TVN”.

Hostessa – wymagania

Hostessy zatrudniane na planie „Mam Talent”

Od każdej hostessy, również tej zatrudnionej na planie produkcji „Mam Talent” wymaga się miłej aparycji. Błędnym jest jednak przekonanie, że ładny wygląd wystarczy, by pracować w tym zawodzie. Hostessa powinna oczywiście móc pochwalić się przyjaznym uśmiechem – dzięki temu łatwiej będzie jej na przykład zachęcić gości do udziału w danym wydarzeniu. Ale poza tym ważne są też cechy charakteru. Niezbędne jest przyjazne nastawienie i pogodne usposobienie. W CV kandydatki na stanowisko hostessy „Mam Talent” powinna znaleźć się również punktualność, pewność siebie, wysoka kultura osobista oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Nieodzowna jest także znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego, ponieważ w programie „Mam Talent” udział biorą nie tylko uczestnicy z Polski.