„Mam Talent” 2020

„Mam Talent” w 2020 roku został w wielu krajach zawieszony. Przyczyną była oczywiście pandemia COVID-19. Program odbył się między innymi w Wielkiej Brytanii, czyli tam, gdzie powstała formuła show. W Polsce w 2020 nie emitowano „Mam Talent”.

„Mam Talent” 2020 w Wielkiej Brytanii

Najpopularniejszy brytyjski program poszukający talentów w 2020 roku miał swoją 14 edycję. Pierwszy odcinek show wyemitowano wiosną 11 kwietnia, a ostatni jesienią 11 października. Program został rozłożony w czasie i transmitowany w dwóch częściach ze względu na trwającą w 2020 roku pandemię. Ze względu na nią w części odcinków uczestniczyła tylko wirtualna publiczność, a wszystkie półfinały zostały nagrane wcześniej, oprócz tego wprowadzone specjalne procedury dezynfekcji i przestrzegano dystansu społecznego. Pierwsze miejsce w tej edycji programu zajął Jon Courtenay – uzdolniony pianista, wokalista i komik. Drugie miejsce zdobył dziecięcy zespół muzyczny Sign Along with Us, a ostatni stopień na podium wywalczył artysta Steve Royle. Prowadzącymi „Mam Talent” 2020 Wielka Brytania tradycyjnie był duet Ant & Dec. W skład jury weszli: angielski łowca talentów i pomysłodawca show Simon Cowell, brytyjska aktorka Amanda Holden, piosenkarka i autorka tekstów Alesha Dixon oraz aktor i scenarzysta David Walliams. Gościnnym jurorem był choreograf i tancerz Ashley Banjo, który zastępował w kilku odcinkach kontuzjowanego Simon’a Cowell’a. Program oglądało około 8 milionów widzów w Wielkiej Brytanii.

„Mam Talent” 2020 w Ameryce

W 2020 roku w Stanach Zjednoczonych emitowano 15 edycję „Mam Talent”. Pierwszy odcinek pokazano 26 maja, zaś finałowy 23 września. Tę edycję talent show zwyciężył poeta mówiony i mówca motywacyjny Brandon Leake. Drugie miejsce przypadło w udziale duetowi muzycznemu Broken Roots. Kolejne miejsce w finale zdobyła wokalistka Cristina Rae. W jury zasiedli: kanadyjski aktor i producent Howie Mandel, niemiecka modelka Heidi Klum, aktorka i prezenterka telewizyjna Sofía Vergara oraz znany również z brytyjskiej wersji programu Simon Cowell. Prowadzącym edycję był aktor i były sportowiec Terry Crews. W czternastym sezonie „Mam Talent” Ameryka 2020 udział brał także Polak Marcin Patrzałek – gitarzysta pochodzący z Kielc. Muzyk dostał się do półfinału. Ostatnią edycję talent show emitowano w naszym kraju za pośrednictwem telewizji WP. WynajemPracownikow.pl – pracownicy ze Wschodu.

„Mam Talent” 2020 w Polsce

Trzynasta edycja programu „Mam Talent” w Polsce została przesunięta z roku 2020 na 2021. Przyczyną był stan epidemii w naszym kraju. Castingi do najpopularniejszego talent show miały odbyć się wiosną i latem w roku 2020. Ilość pracowników przygotowujących produkcję, kandydaci biorący udział w przesłuchaniach, a potem uczestnicy i w końcu ogromna publiczność – według zarządców Grupy TVN Discovery Polska taka ilość osób narażałaby się na zbyt duże niebezpieczeństwo i potencjalne zachorowanie na wirusa COVID-19.